SIA Skrīveru Pārtikas Kombināts tika dibināts 1956.gada 27.oktobrī. Pirmais saražotais un realizētais produkts bija 5 tonnas ābolu sulas. Taču jau 1957.gada janvārī, Skrīveru Pārtikas Kombināts, pirmais Latvijā, sāka ražot konfekti “Gotiņa”. 

PAr mums

Beae Builder

Pirmsākumos šeit ražoja ļoti daudzveidīgu produkciju - saldējumu, vafeles, tika cepta maize, ražotas desas un visu veidu konservi! Tapa ļoti gardas Limonādes un dažādas sulas, bet visvairāk tika pieprasītas un ražotas konfektes “Gotiņa”. Ne velti tās tika dēvētas par gardākajām un pieprasītākajām konfektēm gan Latvijā, gan ārpus tās.


Konfektes “Gotiņa” papīrīšu kolekcionāri ir izskaitījuši, ka laika gaitā Latvijā ir bijušas aptuveni 50 vietas, kur tika ražotas Gotiņas. Katrai vietai atšķīrās gan papīrīšu noformējums, gan garša, pat konfekšu krāsa. Katram bija sava receptūra un tehnoloģija, arī izejvielu dažādība.

beae image basic

Skrīveru Pārtikas Kombinātā, 70.-80.gados, strādāja aptuveni 200 darbinieku. Gadā tika saražotas ap 700 tonnām konfektes “Gotiņa”, kas joprojām bija deficīta prece.

Beae Builder

1978.gadā Skrīveru Pārtikas Kombināts uzsāka ražot Krējuma Pagali.

beae image basic
beae image basic

1987.gadā uzsāka ražot karameli ''Zīmulis''.

1996.gadā, sākoties lielveikalu ērai un plašajam importa saldumu, un citu preču ieplūdumam Latvijas veikalu plauktos, nacionālie gardumi vairs nebija tik iekārojami. Kombinātam iestājās grūti laiki, ko vēl vairāk pastiprināja uz Krieviju aizsūtītā lielā saldumu krava, par kuru atmaksa tā arī netika saņemta. Lēnām samazinājās gan darbinieku, gan ražošanas jauda..


2005.gada augustā, Skrīveru Pārtikas Kombinātā, iestājās dīkstāve, kam pamatā bija atbildīgo iestāžu ieteikumi veikt lielus remontdarbus Kombināta ražošanas cehos. Tās esošā vadība izmaksāja palikušajiem 38 darbiniekiem atlaišanas pabalstus un visas pienākošās kompensācijas, ar cerību, ka ražošana tiks atsākta jaunās telpās, kas tiks remontētas ar Eiropas fondu naudas atbalstu, un, pēc piespiedu pauzes, Kombināts atkal strādās! 

Skrīveru Pārtikas Kombināta īpašnieks Aigars

Remonta darbi tā arī nesākās, bet Skrīveru Pārtikas Kombināts likvidēts netika. Telpas tika sargātas, atskaites nodotas, tikai ražošana nenotika.


2011.gada 27.jūlijā, skrīverieši Aigars un Baiba Lūši, iegādājās SIA Skrīveru Pārtikas Kombinātu no Turības, kas bija tā laika uzņēmuma īpašnieks, kļūstot par uzņēmuma pilntiesīgajiem īpašniekiem. Aigaram šeit bija pagājusi bērnība. Kombināts bija pirmā darbavieta gan viņa mammai Irēnai, gan tētim Gunāram, gan pašam Aigaram! Šeit darbojās arī viņa krustvecāki.

beae image basic

''Likām mērķi - izdarīt visu pašiem, kaut lēnāk, bet pašiem!'' saimniece Baiba 

2011.gada jūlijā, ienākot Skrīveru Pārtikas Kombinātā, Aigaram un Baibai priekšā pavērās liels darbalauks, jo ēkas tā arī netika remontētas. ''Skatot īpašumu un atverot 2005.gadā aizslēgtos kabinetus, sapratām, ka lielākā bagātība ir mūsu priekšā - tā ir Skrīveru Pārtikas Kombināta vēsture, tās receptūras un tehnoloģiskās kartes, kas tika saglabātas un nosargātas, tie ir dārgakmeņi, kuri nedrīkst zust, un mums jādara viss, lai arī mūsu bērniem tiktu atgriezts un pieejams šis gardums - konfekte “Gotiņa”, kura ražota kā sendienās'', atcerās Lūšu ģimene.

No sākuma šķita teju neiespējami ģimenei izdarīt to, ko ''Turība'' neizdarīja - atjaunot Skrīveru Pārtikas Kombināta darbību. Tikai ticība tam, ko dari, tikai ģimenes atbalsts un liels darbs spēja pa mazdrusciņai, pa solītim, to visu atjaunot. Tas viss, kas šodien ir izdarīts Kombinātā, ir Aigara un Baibas ģimenes nopelns. 

beae image basic

Aigars ir tas, kuram pateicoties varam baudīt oriģinālu Skrīveru Gotiņu, jo tieši viņš atsāka šo meistardarbu vārīt, izmantojot Kombināta senās receptūras un tehnoloģiju, ko atdarināt nav iespējams.


Šobrīd Kombināts darbojās desmit cilvēku sastāvā, puse no tā ir ģimene. Priecājamies, ka mūsu kolektīvā ir senie un pieredzējušie Kombināta darbinieki. Kā smejas mūsu Intiņa, kas Krējuma Pagales veido no 1978.gada - Kombināts viņai ir pirmā un vienīgā darbavieta!

Atbraucot ciemos, noteikti satiksiet kādu no mums, kas izstāstīs, parādīs un iedos nogaršot ko jaunu! Esam liela ģimene ar vēl lielākiem plāniem uz Kombināta darbiem. Vēlamies atgriezt mums visiem sen aizmirsto Limonādes garšu, un ne tikai! 

Lepojamies ar to, ka vienīgie no konfektes “Gotiņa” ražotājiem varam godāt sevi ar kultūras zīmi - Latviskais Mantojums!


Paldies, ka mūs atbalstāt - mums tas ir ļoti svarīgi!

Beae Builder